BAŞKAN ÖZGEÇMİŞ

         

Hasan Kartal

 

Rize, Fındıklı, Aslandere köyünde İrfan ve Bedriye’nin ilk çocukları olarak dünyaya geldi. İlk öğrenimini köyünde tamamladı. Fındıklı Ortaokulu’nu ve Rize Lisesi’ni bitirdikten sonra  Bakü’de Harita Mühendisliği’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Taşınmaz Geliştirme Anabilim dalında yüksek lisans eğitimine halen devam ediyor.

Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan yardımcılığı görevlerine devam eden Hasan KARTAL 2016 yılında bu görevlerden istifa etmiştir.

 

20.10.2010 tarihinde Etimesgut Belediye Spor Kulübüne Başkan olarak seçilmiştir.

 

Başkan olarak seçildiği dönemden bu yana Etimesgut Belediye Spor;

 

  • 2010/2011 Futbol sezonunda Amatör lig Şampiyonluğu elde ederek Amatör Süper Lige (ASL) yükselmiştir.
  • 2011/2012 Futbol sezonunda Amatör Süper Ligi 3. Olarak bitirirken,
  • 2012/2013 Futbol sezonunda Amatör Süper Ligi 1. Sırada bitirerek şampiyon olmuş ve Bölgesel Amatör Lige Yükselmiştir.
  • 2013/2014 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligi 1. Sırada tamamlayarak statü gereği play-of maçı oynamış ve rakibini penaltı atışları ile yenerek ligi şampiyon olarak tamamlayıp Profeyonel 3. Lige yükselmiştir.
  • 2015/2016 Futbol sezonunda Spor Toto 3. Lig 2. Grupta yer alan Etimesgut Belediyespor bitime 4 hafta kala Şampiyonluğu garantilemiş ve Spor Toto 2. Lige yükselmiştir.

 

Kartallar grup yönetim kurulu başkanlığı ve Etimesgut Belediye Spor Başkanlığı Görevlerinin yanı sıra faal olarak;

 

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASFK) Başkan Yardımcılığı, Türkiye Boks Federasyonu Başkan Vekilliği görevleri yapmaktadır.