ETİMESGUT BELEDİYESPOR SPORCULARININ AİLELERİ TANIŞMA KOKTEYLİNDE BİR ARAYA GELDİ.

Etimesgut Belediyespor kulüp yöneticileri, teknik ekibi ve altyapı sporcuları, tanışma toplantısında aileleriyle bir araya geldiler. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Kulüp Başkanı Hasan Kartal, alt yapıdan sorumlu başkan yardımcısı Mesut Şahingöz, altyapı takımlarında oynayan futbolcular ve aileleri katıldılar.

EĞİTİM VE SPOR ARADA
Toplantıda konuşan Demirel Demirel, kulübün amaç ve hedeflerini anlatarak genç sporculara ve ailelerine önemli mesajlar verdi. Ailelerden spor alanında çocuklarını desteklemelerini isteyen Demirel, “Çocuklarımızın gelişimine öncü olunuz. Okullarınızı okuturken, eğitimlerini aksatmadan, sporda, sanatta, kültür alanında onları iyi yetiştiriniz. Sporla, sanatla uğraşan, kültürün içinde olan çocuklar zamanlarını verimli değerlendirdikleri için kötü alışkanlıklara bulaşmazlar. Kötü alışkanlıkları olmadığı için kendisine, çevresine, ailesine, topluma zarar vermez. İyi fertler olurlar. Topluma katkı sağlarlar. Topluma faydalı, milli ve manevi değerlerine bağlı gençler yetiştirmek için elbirliğiyle daha çok çalışmalıyız” dedi.

İMKANLARI DEĞERLENDİRİN
Başkan Demirel, belediye olarak gençlere yönelik kendilerini geliştirecekleri birçok imkan  sunduklarını ifade ederek, “Eskiden çocuklarımızın, gençlerimizin gelişimlerine katkı sağlayacak imkanlarımız yoktu. Şimdi belediyemizin sağladığı birçok imkan var. Onlarca kursumuzun yer aldığı etiSEM hizmetimiz var. Ankara’nın en çok tesisi olan, yeşil alanı, yaşam alanları bulunan belediyesiyiz” dedi.

HEDEFLERİMİZ VAR
Demirel, Etimesgut’u, her alanda olduğu gibi spor alanında da daha yukarılara taşıma gayreti içinde olduklarını vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Güçlü bir yönetimimiz var. Borcumuz, derdimiz yok çok şükür. Mevcut stadımızı yenileyerek 6-7 bin kişilik yeni bir Etimesgut Şehir Stadı yapıyoruz. Bağlıca Mahallesi’ne kulübümüzün ve şehrimizin ihtiyacı olan büyük bir spor ve yaşam merkezi inşa edeceğiz. Burada antrenman sahaları, sporcu konaklama yerleri gibi birçok donatı yer alacak. Eryaman’a büyük bir spor kompleksi kurduk. Burada basketbol okulu açacağız. Basketbol kulübü de kurmayı hedefliyoruz. Spor alanında bu şehir mutlaka kendinden söz ettirecek. Etimesgut futbol, basketbol, voleybol, judo ve teniste adında söz ettirecek. Bunlar için gençlerimizi iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Altyapının sağlam olması için çocuklarımıza iyi sahip çıkmalıyız. Büyük kulüplere transfer olunca, ‘Etimesgut altyapısından yetişti’ diyecekler. Niye Etimesgut’un alt yapısından yetişmesin? Bu sene 2. ligde şampiyon olalım, olamazsak tecrübe kazanalım. En fazla bu ligde 1 yıl misafir kalırız. Ona göre gelecek sezonki kadromuzu oluşturacağız. Bu yıl da iyi bir mücadele veriyoruz. Play-Off’a kalıp 1. Lige çıkma ihtimalimiz var. Hedefleriniz varsa, mutlaka kazanırsınız. Biz hedefleri olan insanlarız”.

Kulüp Başkanı Hasan Kartal da, Etimesgut’u sportif alanda iyi yerlere getirmek için mücadele ettiklerini vurgulayarak, “Birlik ve bütünlük içinde çok güzel kulüp olmak ve Etimesgut halkının çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek istiyoruz. Tesis ihtiyacımız vardı, bununla ilgili önemli çalışmalar yapılıyor. Çalışmalar tamamlandığında çok daha iyi noktaya geleceğiz. Her zaman yanımızda olan ve bize destek veren sayın Başkanımız Enver Demirel’e çok teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Yardımcısı Mesut Şahingöz de altyapıya büyük önem verdiklerini belirterek, 12 yaşından başlayarak her yaş grubunda altyapı takımı kurduklarını, bütün takımların Ankara ve Türkiye liglerinde zirveye oynadığını belirtti.