Onursal Başkan

blank

6/08/1961 Ankara Doğumlu olan Enver DEMİREL 1968 Yılından itibaren Etimesgut’ta ikamet etmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır. Asıl mesleği Serbest Muhasebeci olan DEMİREL, 1995-1999 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Etimesgut İlçe Başkanlığı görevine seçilmiş olup, 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Partisinin ve Etimesgutlunun teveccühü ile Belediye Başkanı olmuştur.

Beş yıllık görev süresi içerisinde başarılı hizmetlere imza atmıştır. 28 Mart 2004 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde tekrar Belediye Başkan Adayı olmuş ve Partisini başarıyla temsil etmiştir. Ancak seçim öncesi Ülkemizin genelindeki o dönemde yeniden şekillenen Siyasetin etkisi ile oylarını arttırmasına rağmen seçilememiştir.

2004 yılından itibaren Parti Genel Merkezi ve Ankara İl Başkanlığı bünyesinde Mahalli İdarelerin dünü, bu günü ve gelişimleri ile İlgili birçok çalışmalarda bulunmuştur. 2006 Temmuz ayında yapılan İlçe Kongresinde tekrar İlçe Başkanlığı görevini üslenen DEMİREL, Parti Teşkilat Tabanının ve Genel Başkan Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ bey’in teveccühü ile 29 Mart 2009 Tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday olup Etimesgut Halkının teveccühü ile tekrar Başkanlığa seçilmiştir. Başkan Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ bey’in teveccühü ile 30 Mart 2014 Tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday olup Etimesgut Halkının teveccühü ile tekrar Başkanlığa seçilmiştir ve halen başkanlık görevini yürütmektedir.